Naší vizí je soběstačná energetika rodinných domů a menších firem, založena 3 základních pilířích:

Využití výhod dané nemovitosti pro instalaci obnovitelných zdrojů. Domy s velkou plochou střechy na jih či východ a západ se nabízejí na instalaci FVE. U jiné nemovitosti se můžeme bavit instalaci souboru mikro větrných elektráren, které nepatří v našich končinách sice k nejefektivnějším zdrojům elektrické energie, ale za současné situace se počítá každý vyrobený watt. narazili jsme na zákazníky, kteří bydli v podhorských oblastech a mají na pozemku potok či někdo vlastní rybník. Vše má svůj potenciál využití, který v době kdy silová elektřina stála 800 kč/ MWh nedával smysl, nyní je tomu však jinak.

Vhodný způsob akumulace, tedy uložení energie na pozdější dobu využití. V dnešní době je nejpopulárnějším uložištěm baterie, avšak díky pseudoargumentům některých prodejců panuje ohledně tohoto uložiště občas nekritické očekávání. Pokud má někdo starý kamenný dům, který nejde zateplit (památkáři, riziko plísně, široké zdi, atd..) a topí od září do května elektrokotlem, je pro něj po většinu roku uložištěm právě akumulace elektrokotle. Ušetřené prostředky za baterií může vložit do většího počtu panelů, jelikož pro něj je největším nákladem topení. Velký zlom nastane s rozvojem domácích elektrolyzérů a uložiště pro vodík. Na jednom z možných řešení se podílí právě i naše společnost.

Back-up čili záloha. Současná politická a bezpečnostní situace nám potvrzuje, že připraven znamená nebýt překvapen. Dnešní trend ve stavebnictví jsou chytré doby prošpikované elektronikou. Riziko tzv. blackoutu v zimním období se bohužel velmi přiblížilo jistotě. Málokdo si uvědomuje, že v případě kdy najednou 1/3 Evropy nakoupí přímotopy a vymění plyn, který nemusí být za elektřinu, tak naše distribuční soustava toto nemusí unést. A při výpadu trvajícím několik dní není záloha malou 10-14 kWh baterií k ničemu jak dokazuje tento výpočet níže. V zimě bohužel FVE v průměru vyrábí jen cca 10-20% svého výkonu. Pokud je venku plískavice, tak nevyrobí vůbec nic a baterii vůbec nedobije. A po cca 1 dni je daný chytrý dům bez elektřiny. A protože je blackout, tak nejde obecní vodovod a bez elektřiny nedostanete vodu ze studny, nesvítíte a pokud máte kotel vyrobený v posledních pár letech, tak ani nezatopíte protože nejde čerpadlo, atd. Prostě doba temna a chladu. Přitom stačilo za několik desítek tisíc mít záložní systém v podobě vlastní naftové eletrocentrály.